Vietnam

expedice_woodcraft_logo_zelena_cerna_půl_kruh

Nejbližší expedice
2020
rezervuj nezávazně už nyní

Expedice Omán 2020

Předpokládaný termín

Polovina února 2020

Expedice Irán 2020

Předpokládané  termíny

1. přelom březen/duben

Expedice Vietnam 2020

Předpokládaný  termín

druhá polovina dubna

Expedice Irán 2020

Předpokládané  termíny

2. přelom duben/květen

Skoro 100 milionů lidí žijících podél moře a v blízkých horských oblastech. Země pozoruhodných kontrastů. Země plná pradávných tradic, které se mísí s moderní asijskou kulturou. Ruch velkoměst, který připomíná spíše zrychlené mraveniště, ve kterém se zmůžeš jen na několik frází, jako “to není možné”, to je neskutečné. Na každém metru čtverečním se odehrává příběh, od kterého nemůžeš odtrhnout oči.

Přírodní krásy Vietnamu připomínají původní pradávné malby asijských mistrů, které vypadají spíše jako fantazie, než realita, ale když spatříš obrovské skalní útesy trčící z moře do obrovské výšky v zátoce Hạ Long nebo když hledíš na obrovské scenérie vysokohorských rýžových polí v Sapě nebo když shlížíš dolu z nejvyšší hory Fan Si Pan (3143 m), tak zjistíš, že staří mistři se jen dotkli krás, které jsou mnohem monumentálnější a krásnější než jejich obrazy.

Pro milovníky zeleného čaje je důležitou zastávkou provincie Thái Nguyên, kde se v horských podmínkách pěstuje čaj často ještě tradičním způsobem na rodinných plantážích. Ochutnávka čerstvě sklizeného čaje je nezpomenutelná zkušenost pro chuťové pohárky ne jen čajových znalců.

Nádherné pláže jižního Vietnamu patří mezi ty nejkrásnější pláže světa. Při návštěvě největšího ostrova Vietnamu, Phú Quốc, s půměrnou roční teplotou 30°, pochopíš co je naplnění slova “ráj”.

To vše spojené se specifickou vůní asijské kuchyně plné mořských plodů, čerstvých bylinek a chutí tropického ovoce dozrálé do podoby, kterou jsi mimo Asii určitě neokusil.

Úžasným zážitkem je setkání s domorodými kmeny v jejich tradičních oděvech. Ve Vietnamu žije asi 54 národnostních menšin. Májí své vlastní zvyky, tradice i jazyk a není možné je potkat ve městech. Při putování v horských oblastech se s nimi můžeš setkat na tradičních trzích, kde prodávají ručně šité oděvy a jiné precizně vyrobené suvenýry, které ti uchovají vzpomínky na setkání s pradávným světem, který si žije vlastní realitu podle vlastních pravidel, nezávisle na moderní době.

Vietnam v tobě nechá trvalou stopu, zážitek, ke kterému se budeš chtít vracet ne jen ve vzpomínkách.