Podkarpatská Rus-Ukrajina

expedice_woodcraft_logo_zelena_cerna_půl_kruh

Nejbližší expedice
2020
rezervuj nezávazně už nyní

Expedice Omán 2020

Předpokládaný termín

Polovina února 2020

Expedice Irán 2020

Předpokládané  termíny

1. přelom březen/duben

Expedice Vietnam 2020

Předpokládaný  termín

druhá polovina dubna

Expedice Irán 2020

Předpokládané  termíny

2. přelom duben/květen

Podkarpatská Rus -- nádherný kus země, který v průběhu historie patřil mnoha národům a státům včetně Československa. Ve skutečnosti je to ale po staletí země Lemků, Huculů, Bojků, Doliňanů, země Rusínů.

Karpaty – jedno z nejrozsáhlejších pohoří Evropy, které svojí rozlohou předčí i Alpy. Pohoří zasahující do osmi států. Pohoří, ze kterého se ale pomalu vytrácí jeho osobitost, která se formovala celá staletí. Osobitost, kterou tvořily salaše v horách, cinkání ovčích zvonců, stáda zdivočelých koní volně se potulující po travnatých hřebenech hor…. Najdeš jen pár míst v celých rozsáhlých Karpatech, kde se zatím ještě pozastavil čas. Poslední zbytky jsou v Rumunsku a na Ukrajině.

V Podkarpatské Rusi můžeš pořád ještě v zapadlých vesničkách vidět roubené kostely a chaloupky, kláštery v horách, jejichž obyvatelé celé léto tvrdě pracují, aby přečkaly následující dlouhou zimu. Můžeš vidět hospodáře s koňským spřežením, bači v salaších jak dělají sýr, lidi v krojích, stáda ovcí na horských pastvinách,… Já tam viděl i divoký koně o kterých zpíval Vladimir Vysockij.

Pro cestovatele dobrodruha je Podkarpatská Rus zemí zaslíbenou – je blízko, je levná, je svobodná! Nikdo neřeší kam jdeš, nebo dokonce jedeš autem. Lesy, hory, jezera – všude můžeš chodit, všude můžeš jezdit, všude můžeš rozdělat oheň, aby sis večer uvařil jídlo. Ten, kdo hledá v Podkarpatské Rusi klid, romantiku, dobrodružství, příjemné lidi, divoká zvířata, krásnou přírodu,…. nalezne ji. Zatím!

Pokud tě ten kout země láká a chceš poznat velkou oblast v krátké době, můžeš se přidat k naší offroad expedici do Podkarpatské Rusi. Zažij offroadové dobrodružství, svobodu, táboření u jezer, treky na nevyšší kopce, pohostinnost místních lidí, pojď se s námi postavit k hraničnímu patníku na pomezí bývalého Československa a někdejšího Sovětského svazu. Video uvedené níže ti napoví. Staň se členem posádky našeho expedičního speciálu a vydej se s námi za dobrodružstvím!