Korsika

expedice_woodcraft_logo_zelena_cerna_půl_kruh

Nejbližší expedice
2020
rezervuj nezávazně už nyní

Expedice Omán 2020

Předpokládaný termín

Polovina února 2020

Expedice Irán 2020

Předpokládané  termíny

1. přelom březen/duben

Expedice Vietnam 2020

Předpokládaný  termín

druhá polovina dubna

Expedice Irán 2020

Předpokládané  termíny

2. přelom duben/květen

Kallisté, neboli Nejkrásnější, to je starobylý řecký název nádherného středomořského ostrova, kterému dnes říkáme Korsika. Nepřeháněli starověcí Řekové? Vyraž s námi na nejbližší korsickou offroad expedici a uvidíš na vlastní oči, že Nejkrásnější je ve středomoří opravdu nejkrásnější! Na relativně malé ploše tu najdeš prohřáté, osamělé písečné pláže i vysoké, drsné hory se sněhovými plotnami, původní tisíc let staré vnitrozemské pralesy i pobřežní husté, stále zelené, aromatické macchiové porosty s divokou levandulí, myrtou a tymiánem. Ne nadarmo nejznámější korsický rodák Napoleon Bonaparte prohlásil: ,,Se zavřenýma očima poznám Korsiku podle její vůně“.

Objev s námi Korsiku a uvidíš kromě nespoutané, divoké, čisté přírody i zajímavou architekturu – prastaré kamenné vesničky, majáky, věže, pevnosti, antické památky, ale i řadu megalitických staveb, menhirů a dolmenů starých 3000-5000 roků – opravdové středomořské Stonehenge.

Na své si přijde každý, kdo miluje aktivní způsob trávení volného času – plavci, potápěči, lesní romantici i drsní horalové a lezci – nejnáročnější dálková horská magistrála Evropy GR20 vede právě přes nejvyšší štíty středem Korsiky.

Expedice naším Land Roverem, do míst jako je Korsika, má obrovské výhody – mobilitu, flexibilitu a terénní dostupnost. Zajedeme tam, kam jiní jdou mnoho hodin pěšky, šetříme čas, který pak můžeme strávit jinde. Pokud se vrátíme propocení a prokřehlí z treku v horách, sedneme společně do našeho terénního speciálu a za 2 hodiny můžeme ležet pod stínem korkovníku na některé z mořských pláží. Užij si dobrodružství v krásné přírodě s expedičním speciálem.

„Slunce se tak často milovalo s mořem, až se zrodila Korsika“ Antoine de Saint-Exupéry