Korsika

expedice_woodcraft_logo_zelena_cerna_půl_kruh

Nejbližší expedice
2019/2020
rezervuj nezávazně už nyní

Expedice Vietnam 2019

Předpokládaný  termín

listopad/prosinec

Expedice Omán 2020

Předpokládaný termín

Polovina února 2020

Expedice Irán 2020

Předpokládaný  termín

konec března 2020

Kallisté, neboli Nejkrásnější, to je starobylý řecký název nádherného středomořského ostrova, kterému dnes říkáme Korsika. Nepřeháněli starověcí Řekové? Vyraž s námi na nejbližší korsickou offroad expedici a uvidíš na vlastní oči, že Nejkrásnější je ve středomoří opravdu nejkrásnější! Na relativně malé ploše tu najdeš prohřáté, osamělé písečné pláže i vysoké, drsné hory se sněhovými plotnami, původní tisíc let staré vnitrozemské pralesy i pobřežní husté, stále zelené, aromatické macchiové porosty s divokou levandulí, myrtou a tymiánem. Ne nadarmo nejznámější korsický rodák Napoleon Bonaparte prohlásil: ,,Se zavřenýma očima poznám Korsiku podle její vůně“.

Objev s námi Korsiku a uvidíš kromě nespoutané, divoké, čisté přírody i zajímavou architekturu – prastaré kamenné vesničky, majáky, věže, pevnosti, antické památky, ale i řadu megalitických staveb, menhirů a dolmenů starých 3000-5000 roků – opravdové středomořské Stonehenge.

Na své si přijde každý, kdo miluje aktivní způsob trávení volného času – plavci, potápěči, lesní romantici i drsní horalové a lezci – nejnáročnější dálková horská magistrála Evropy GR20 vede právě přes nejvyšší štíty středem Korsiky.

Expedice naším Land Roverem, do míst jako je Korsika, má obrovské výhody – mobilitu, flexibilitu a terénní dostupnost. Zajedeme tam, kam jiní jdou mnoho hodin pěšky, šetříme čas, který pak můžeme strávit jinde. Pokud se vrátíme propocení a prokřehlí z treku v horách, sedneme společně do našeho terénního speciálu a za 2 hodiny můžeme ležet pod stínem korkovníku na některé z mořských pláží. Užij si dobrodružství v krásné přírodě s expedičním speciálem.

„Slunce se tak často milovalo s mořem, až se zrodila Korsika“ Antoine de Saint-Exupéry