Vietnam 2020

expedice_woodcraft_logo_zelena_cerna_půl_kruh

Nejbližší expedice
2020
rezervuj nezávazně už nyní

Expedice Omán 2020

Předpokládaný termín

Polovina února 2020

Expedice Irán 2020

Předpokládané  termíny

1. přelom březen/duben

Expedice Vietnam 2020

Předpokládaný  termín

druhá polovina dubna

Expedice Irán 2020

Předpokládané  termíny

2. přelom duben/květen

Vietnam–aktivní poznávací dovolená expedičního střihu. Poznej pravou exotiku jihovýchodní Asie. Na co se můžeš těšit? Nádherné pláže, vysoké hory s rýžovými políčky, pralesy, čajové plantáže, tropické ovoce a kulinářské speciality. Levná, dobrodružná dovolená v horách i u moře. Turistika, poznávání, outdoor ale i fotografování, ochutnávání a relax pod palmami.

 • Předpokládaný termín: druhá polovina dubna – cca 14 dní s  českým průvodcem mluvícím Vietnamsky další pobyt je možný nezávisle na průvodci
 • Počet účastníků: 6-9
 • Fyzická náročnost: Nenáročná
 • Cena za průvodcovské služby:              12 500 Kč
 • Ostatní předpokládané náklady:
  • letenka:                                               14 000 Kč
  • vnitrostátní doprava:                         2 000 Kč
  • jídlo:                                                      3 000 Kč
  • ubytování:                                            2 000 Kč
  • vízum:                                                   2 000 Kč
 • Celkové předpokládané náklady:          35 500 Kč

 

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Program,trasa

Hà Nội
Ruch pouličních restaurací a trhů, kde se mísí moderní svět s pradávnou asijskou kulturou, která na vás dýchá ze všeho kolem. Procházky podél jezera Hồ Gươm v centru města jsou místem pro zamilované páry a pro ty kdo chtějí nasát atmosféru dávných věků uprostřed vietnamské metropole.

 

Thái Nguyên
Horská oblast severně od Hanoje. Tato oblast je celosvětově proslulá pěstováním a prodejem čaje. Vyzkoušej si, jak těžce se vydělávají peníze sběrem čaje. Podívej se, jak se čaj zpracovává tradičním způsobem, který se Vietnamci učí z generace na generaci a ochutnej chuť čerstvě zpracovaného zeleného čaje připraveného přímo těmi, kdo ho s láskou pěstují.

Lào Cai
Vysokohorská oblast, kde můžeš potkat mnoho místních domorodců patřících do různých etnických skupin, jako jsou např. Hmongové.  Ve městě Sapa se pořádají tradiční trhy, na které tyto etnické skupiny přijíždějí z okolních horských oblastí prodávat ručně vyráběné zboží. Z města Sapa se pořádají i výstupy na nejvyšší horu Vietnamu Fansipan (3143 m n. m). Z oblasti Sapy jsou okouzlující výhledy do okolního hornatého kraje. Oblast Sapa je známá především horskými rýžovými poli vysekanými v příkrých svazích horského terénu. Za dobré viditelnosti se otevírají scenérie jak z jiné planety.

Hạ Long
Přírodní rezervace, která patří mezi 7 přírodních divů světa. Hạ Long patří mezi nejkrásnější přírodní úkazy světa chráněné organizací UNESCO. Toto místo se stalo předlohou pro pohádkový svět ve filmu Avatar. Jedná se o skoro 2000 malých, skalnatých ostrovů, které přímo z vody trčí do obrovské výšky. Součástí návštěvy této pozoruhodné krajiny je projížďka lodí, koupání na jednom z ostrovů nebo případně i prohlídka jeskyně v jednom z mnoha skalních masívů. Hạ Long leží v provincii Quảng Ninh. Zde je též možné navštívit chrámový komplex Ba Vàng.

Ninh Bình
Provincie ležící jižně od Hanoje. Projížďka lodí po řece Ngô Đồng. Přírodní scenérie připomíná Hạ Long na souši. Vysoké skály trčící z absolutní roviny jsou fascinují scenérií, kterou už nikdy nedostaneš z hlavy. Součásti návštěvy provincie Ninh Bình může být i návštěva komplexu svatyně Bái Đính, která svou rozlohou patří k největším komplexům v Asii.

Thanh Hóa
Provincie, kterou lze navštívit cestou do Ninh Bình. V přímořské oblasti Sầm Sơn je příjemné koupání a možnost ochutnat mnoho mořských plodů. Brzy ráno rybáři vyrážejí na moře. Již od rána je možné objednat si na pláži čerstvě připravené ryby a jiné mořské speciality. Já osobně mám rád brzské procházky po pláži či výhled ze skalnatého masivu vedle pláže. Je to příjemné místo na přemýšlení.

Na co se můžeš těšit ve Vietnamu?