Jaká byla expedice do Írán

Exotická dovolená

Írán-Persie

„Your welcome to Írán!“ To není uvítací slogan opsaný z teheránského letiště, ale bezprostřední milá reakce desítek lidí, se kterými se jako cestovatelé v Íránu běžně setkáte. Nesčetné osobní zkušenosti jsou poněkud odlišné od informací o Íránu, které našinec běžně dostává z médií. Zkuste někomu ze svých přátel oznámit, že se chystáte do Íránu.,,Zbláznil ses, nevíš, že je to tam samej fanatik a terorista?“,,Nevíš, že je to rozvojová země?“,, Nevíš, že je to tam hodně nebezpečný?“ ,,Cožpak nevíš, že …?“ NE, OPRAVDU NEVÍM a to tam nejedu poprvé!!!

Města

Starobylá města, orientální bazary, karavanseraje, mešity, minarety, paláce Perské říše, mezopotámský zikkurat,

Expedice

To vše a mnohem víc, to je Írán. Jeho největším bohatstvím jsou ale místní lidé – pohostinní Peršané. Podívejte se na jaké expedice plánujeme jét. Třeba pojedeme společně.

Příroda

pouště, neproniknutelné lesy i vysoké zasněžené hory, kterým vévodí nejvyšší sopka Euroasie – Dámavánd (5671m.n.m.).

Fotogalerie

Jak jsme si společně užily minulou expedici?

Je zbytečné řešit politiku, nebo náboženství vzdálené země, když je lidé neumí vyřešit ani u sebe za humny. Co je pro cestovatele důležité, je bezpečí, pohoda a nevšední zážitky. Toho všeho je v Íránu zatím víc než dost.
Nikde jinde na světě se mi nestalo, že by někdo vzal uprostřed noci nás – partu cizinců pod svou střechu, dal nám dosyta najíst a napít a nechal nás vyspat na kobercích s jejich rodinou, ráno nás opět nasytil a při našem opakovaném pokusu o vyrovnání účtů razantně odmítnul slovy ,,byli jste mými hosty!“ (starobylé městečko Súsy).

,,Vyberte si ještě něco jestli chcete“ to byla zdvořilá vybídka prodejce v malém obchůdku, kde jsem si kupoval svačinu. Přibalil jsem tedy ještě něco málo k pití a chtěl jsem zaplatit.,,Ne pane, to je malý dárek pro Vás.“ O zaplacení jsem se pokusil ještě jednou. ,,Ne, pane jste mým hostem.“ Milý chlapík mě odzbrojil svým úsměvem, a tak jsem se opravdu stal jeho hostem (obchůdek v Teheránu).
Svět se rychle mění a s ním se mění i Írán. Kdo chce ještě na poslední chvíli poznat, co to znamená pohostinnost, měl by co nejrychleji poznat, co to znamená Írán…

Plánované expedice

Chcete se také někam podívat?

O NÁS

Průvodcovské služby po Čechách, Evropě i exotických zemích. Nízko nákladové aktivní dovolené s expedičním zaměřením do zajímavých oblastí. Expedice postavené ,,na klíč“ pro sehrané party kamarádů, spolužáků, spolupracovníků a příbuzných. Krátké projížďky i několika týdenní expedice našimi terénními speciály. Vyzkoušej si na vlastní kůži náš offroad – expediční speciál Land rover Defender.

KONTAKTUJ NÁS

Kontaktní osoba: Michal Kulawiak

Mobil: +420 603 338 239

Email: info@expedice-woodcraft.eu

Šumavská lesní společnost, s.r.o.

Adresa: Javorná 85  Klatovy 339 01

IČO: 26372045 | DIČ: CZ26372045

JSME NA SÍTÍCH